nedeľa 25. novembra 2012

Muse & Prague

Áno, áno. Bola som si po kolísavom, od júna meniacom sa rozhodovaní či ísť alebo nie, napokon predsa len na vlastné oči pozrieť ich dlhoočakávaný "Druhý zákon".
Muse ma chytili za srdce pred viac ako štyrmi rokmi svojou melodickosťou, niekedy až orchestrálnosťou a v neposlednom rade takmer nenapodobiteľným hlasom speváka Matthewa Bellamyho. Pre väčšinu môjho vtedajšieho okolia to ale bola depresívna, nepočúvateľná hudba, tak som si na nich fičala sama.
Potom ale vyšlo niekoľko pesničiek, ktoré preslávil nahnevaný pohľad najsexi upíra na svete a už sa dalo s ostatnými o Muse aspoň rozprávať.
Sľúbila som si, že keď budú mať nejaké tie "gigs" poblíž, určite pôjdem. A stalo sa.
Našťastie vyšiel, pre zarytých rockových fanúšikov tak tak trochu odsúdený album, "The 2nd law". Vytvára pocit, že sa Muse chceli priblížiť k tej druhej strane publika, pokúsiť sa o nejaký experiment, alebo len ostal Bellamy obmäkčený svojim otcovstvom. Ktovie.
Slovíčko našťastie som použila zámerne, lebo keď prišla sestra z Palerma, a prvé čo bolo mi pustila Maddnes a Supremacy, uvedomila som si, že som prostredníctvom tohoto albumu získala nového spoločníka na počúvanie. ( a aj vytvorenie coveru na "Time is running out", ale ten si nechám pre seba :)
Anyway, parťáčka na koncert do Viedne mi zhorela, alebo aspoň chytila teplotu, tak som sa nahnevala, zbalila švestky a odfrčala do Prahy sama. A môžem povedať, že nič lepšie som nemohla urobiť.
Garde mi napokon robil chlapec, čo mi predal lístok so superzľavou ( a bol pravý lístok (aj chlapec)) a spolu sme boli svedkami megagalaktickej show a superhudby s pridaním efektných laserov a...a namotaná som až do očistca.

Deň "PO" som sa bola pozrieť na škriekajúce čajky trhajúce sa o včerajšie rohlíky, čo im do Vltavy ochotne sypali zamestnanci pekárne. O zvyšky pečiva, čo ostali v kufri auta, sa postarali holuby. Potravinový reťazec "omrvinka" zachovaný. ha.
Fotené Viliou. Tá ma trochu sklamala, alebo skôr ja seba, no pólka filmu nevyšla :(
Ale mám možnosť si vyskúšať praktickú zrkadlovku Praktiku, tak som zvedavá, čo vydá(m) !

   
 
 


2 komentáre: